Çalışma Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Sizlere bu konumuzda yeni evli çiftlerin zorlandığı bir konu olan çalışma odası dekorasyon fikirleri hakkında küçük ama etkili bilgiler vereceğiz. Eğer ki fazla bir odası varsa o oda için en iyi seçim çalışma odasıdır. Çünkü yeni evlerin salonlarında veya oturma odalarında çalışma yapacakları bir ortam görmek neredeyse mümkün değil. Yeni evli çiftlerin bu konu ile ilgili düşüncelerine yön vermek için böyle bir konu açmak istedik.

Şayet eğer uygun bir odanız mevcut değilse evin en uygun bir alanında çalışma köşesi belirleyebilir buna göre tasarlayabilirsiniz. Yazımızda çalışma köşesi dekorasyonları hakkında da bilgi vereceğiz.

Çalışma odası dekorasyonunda mutlak açık tonlarda boya seçimi yapınız. İç karartıcı olmaması içinizin sıkılmasına ve bunalmamanıza yardımcı olacaktır. Eğer oda yerine çalışma köşesi oluşturacaksanız açık renk tonlarında bulunan odayı seçmeniz dekorasyonu konusunda size kolaylık sağlayacaktır.


Diğer bir husus ise mobilya seçimi ile alakalı. İhtiyacınıza göre tercih yapın. Mesela ihtiyaç yokken kitaplık bulundurmak veya ihtiyaç fazlası koltuk veya sandalyeler görüntü kirliliğinden başka bir işe yaramayacaktır. Mobilya konusunda dikkat etmeniz gereken nokta ise depolama alanlarının bulunduğu mobilyaları tercih etmeniz. Kullanmadığınız her ne var ise depolama alanlarında olması ortamın daha ferah ve hoş görünmesine yardımcı olacaktır.

Çalışma odası dekorasyonunda aydınlatma 2 veya 3 farklı tonlarda olması çalışma saatleri ve çalışma türlerine göre ayarlamanız göz ve beyin yorgunluğunun önüne geçmenizde sizlere imkan sunacaktır.

Eğer oda yerine çalışma köşesi yapmayı planlıyorsanız küçük bir masa ve katlanabilir koltuklar ile göze hoş görünen dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Masa üstünde çok şık duracak çeşitli çalışma lambaları ile dekorasyonlarınızı süsleyebilirsiniz.

Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*