En Güzel Dekoratif Şömeni Modelleri

Malümünüz üzere kış aylarına girmek üzereyiz. Salon dekorasyonunda öncelikli olan şömineler bu kış içinizi ısıtacak. Ev dekorasyonunda son yıllarda adından fazlaca söz ettiren şömineler bu yıl da çok konuşulacak gibi.

Genel olarak villa tipi evlerde tercih edilen şömineler, doğalgazlı şömine modellerinin çıkmasıyla birlikte tüm evlere uyumlu hale geldi. 2015 yılında kanal d‘de yayınlanan evim şahane programında fazlaca rastladığım için bu kış sizin evinize uyumlu olan modelleri tanıtma isteği duydum.


Eğer evinizde tadilat istemiyorsanız kalorifer peteklerinin bulunduğu bölümleri tercih ederek o bölüme uygun bir model sizin ihtiyacınızı gördüğü gibi evinize şıklık katabilir. Şayet tadilatı göze alıp daha güzel modeller alabilirsiniz. Yani biraz uğraş isteyen bir iş. Yıkıp tekrar yapmak ve çıkacak hafriyat sizi biraz yoracaktır. Tabi bir de bunun komşu boyutu mevcut. Çıkacak ses vs. komşularınızı rahatsız edeceği için şikayet alma durumunuzda olabilir. Tadilat öncesinde izin almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Eğer evinizin bazı bölümlerinde çıkıntılar mevcut ise bu çıkıntılara uyumlu modeller seçerek hem tadilattan hem de fazlaca masraftan kurtulabilirsiniz. Tabi bu her ev için mümkün olmayan bir seçenek.

Taşınabilir şömine modelleri 2017 yılı itibariyle gün yüzüne çıkacak gibi, yalnız evinizin taşıma bölümlerine doğalgaz hattı çekmeniz gerekeceği için pek tavsiye etmiyorum. Sabit şömine ile güzel bir görsellik hazırlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.