Modern Banyo Dekorasyonu ve Modelleri

Düz renk fayanslar artık mazide kaldı. Şimdi rengarenk fayanslar ile banyonuza ayrı bir hava katabileceksiniz. Modern dünyanın bizlere sunduğu hizmetleri görmezden gelemeyiz. Biz de bu konu ile ilgili sizlere küçük ama etkili detaylar vereceğiz.

Banyo dekorasyonunda öncelik renk seçimidir. Özellikle penceresi bulunmayan veya penceresi boşluklara bakan ve karanlık bir banyoya sahip olan kişiler açık renk tonları ile işe başlamalıdır ki boğuk bir ortam oluşmasın.

Eğer banyonuzda duşakabin düşünüyorsanız düz desenli cam veya hafif buğulu cam tercihinde bulunmanız dekorasyon konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Aksi durumda desenli camlar banyo dekorasyonunda uyumu yakalamanızı zorlaştırabilir. Eğer duşakabin yerine küvet düşünüyorsanız sade bir banyo modelleri düşünün. Küvet ile aynı ortamda fazla ürün bulundurmamaya dikkat edin. Mesela çamaşır makinesi ortama göre değişse de banyo için uygun olmayacaktır.

Zevkler ve renkler tartışılmasa da lavabo için çok çeşitli ürünler mevcut. Göz zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Yalnız uyum konusunda renk ve model tercihlerinizi yapın.

Eğer banyonuzun genişliği fazla ise banyo dolabı konusunda da seçim yapmanız gerekiyor. Bu konuda sizlere önerim ise kullanım kolaylığını ön planda tutmanız. Çünkü birçok eşyanızı (peçete,temizlik malzemeleri,makas vs.) burada saklamak zorunda kalacaksınız.


Ayrıca banyolarda gömme dolap göze fazlasıyla hoş geliyor. Gömme dolap içinde aksesuar ürünleri ile küçük mumluklar banyonuzun havasını değiştireceği gibi duş ferahlığı da sağlayacaktır.

Birçok banyoda görmüş olduğum yanlışlardan da bahsetmek istiyorum. Banyoya 2 tane lavabo kullanımı oldukça mantıksız geliyor. Banyo kişiye özel olduğu için ikinci bir kişinin orayı kullanması olmayacağı için bu seçimden uzak durmanızı tavsiye ederim. Eğer banyo dışında lavabo kullanmayı düşünmüyorsanız böyle bir seçimi düşünebilirsiniz. Lakin banyo dışında lavabo kullanmayan bir ev sanırım yok.

Gelelim klozet seçimine. Duşakabin veya küvete uzak olmasına dikkat edin. Yeni modellerden olan duvara monte edilebilen modeller hem şıklık hem de kullanım bakımından uygun seçenekler arasında.

Modern banyo modellerini anlatmak kelimelerle oldukça zor olduğu için sizlere geniş bir galeri oluşturdum. Herhangi bir model seçimi yaparak kararınızı daha net verebilirsiniz.

Düğün Paketi ziyaretçilerine özel Banyo Tasarım Örnekleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.