Salon Dekorasyonunda Kadife Kullanımı

Kadife, günümüzde fazlaca görmediğimiz fakat dekorasyon konusunda evinize şıklık katacak bir kumaş cinsi olduğunu söyleyebilirim. Gerçek kadife kumaşlar yün ve ipek karışımı ile üretilir. Ancak günümüzde yün ve ipek ikilisine naylon eklenerek maliyet azaltılma amacına gidildi. Zaten fiyatlar konusunda gerçek olup olmadığını anlamanız güç olmayacaktır.

Gelelim kadife kumaşlar salonda nasıl kullanılır sorusuna;

Kadife Duvar Kağıtları;

Son zamanlarda kadife duvar kağıtları ile ortamı zenginleştiren müşterilemiz mevcut. Onların bize göndermiş oldukları fotografları görsellerimize ekleyeceğiz. Renk ve desen fazlalıklarıyla zenginleştirmekten ziyade ortamı yumuşatan dokusu ile kadife duvar kağıtları ile salonunuza ayrı bir şıklık katabilirsiniz.

Kadife Koltuklar;

Kadife kumaşların temizlik konusundaki hassasiyetini dikkate alarak seçiminizi yapabilirsiniz. Renkli, şık ve canlı görünmesi ile tercih edilebilirken, diğer kumaşlara göre biraz daha zor temizlenmesi seçim konusunda sizi düşündürebilir. Lakin salon yerine misafir odanızda bu tarz takımları kullanmanızı tavsiye ederim.


Kadife Abajurlar;

Abajur denilince akla aydınlatma geliyor olabilir, fakat abajur günümüzde dekorasyon ürünleri arasında başı çekmektedir. Çoğu salon takımlarının aksesuar ürünü olarak gösterilmektedir. Kadife abajur modelleri ile salonunuzun havasını tamamiyle değiştirebilir ve loş bir hava ortamı oluşturabilirsiniz.

Kadife Perdeler;

Kanat perde olarak düşünebilirsiniz. Kanatlarda kullanacağınız rengin aynısı veya zıt renkleri ile kombin yapabilir farklı bir dekorasyon örneği sergileyebilirsiniz.

Kadife Sehpalar;

Kadifenin sehpalarda kullanımı fazlaca artmış durumda. Kadife koltuk takımına uyum için salonda kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Fakat diğer kumaşlardan oluşan takıma uyumu olmayacağı için kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.